FOTOGALERIE

Mistrovství Evropy juniorů do 21 let v korfbale

Ve dnech 11.–15. 7. 2023 se v hale v Borkách konalo Mistrovství Evropy juniorských hráčů v kategorii U21 v korfbale. Mezi sebou se utkalo pět nejlepších celků Evropy ze zemí Belgie, Nizozemska, Německa, Katalánska a především z České republiky. Korfbal je ve svém principu jediným kolektivním smíšeným sportem, hrají tedy společně muži i ženy. Českému výběru se podařilo vybojovat výborné bronzové medaile! Mistrem Evropy se stalo uskupení z Nizozemska.
Český smíšený tým mladých nadějných korfbalistů v průběhu turnaje porazil Katalánský výběr, poté zkoušel přemoci budoucího vítěze Nizozemí, se kterým ale prohrál, a stejně tak i s favorizovanou Belgií, která nakonec obsadila druhé místo. Ve všech zápasech ale předvedl národní tým před zaplněnou halou skvělý výkon plný nasazení a právem mu patří stupně vítězů.

Výsledky jednotlivých zápasů českého týmu byly:
Česko x Belgie 12:17
Česko x Katalánsko 17:13
Česko x Nizozemsko 9:35
Česko x Německo 18:11

Zápasy bylo možné sledovat na YouTube ČKS a také na HbbTV České televize. V příštím roce má Mezinárodní korfbalová federace (IKF) v plánu uspořádat Mistrovství Světa v korfbale a ohledně pořadatelské země je ve hře prozatím Čína, Maroko, ale také Česko.

Mistrovství Evropy juniorů do 21 let v korfbale – halaborky.cz

Fotogalerie

PROVOZNÍ DOBA

Pondělí — Pátek 8—22 h

Sobota — Neděle 8—22 h

‎‏‏‎ ‎

MAPA