FOTOGALERIE

Kolín Cup a Czech Open 2023 v Taekwondu

V sobotu 18. 11. se ve Sportovní hale Borky pořádal již 8. ročník Kolín Cupu, letos spojený s Czech Open Poomsae, tedy otevřeným mistrovstvím ČR.

Tento rok se závodů zúčastnilo téměř 250 závodníků a to jak z České republiky, tak i ze Slovenska nebo z Německa. Na zahájení turnaje měl proslov pan velvyslanec Korejské republiky, Hong Yeong Gi, pan prezident Českého svazu taekwondo, Bohuslav Hybrant a vedoucí odboru školství, kultury a sportu, pan Petr Kesner.

Náš tým byl na závodech velice úspěšný a celkově jsme turnaj vyhráli. Mezi naše medailisty z Czech Open patří Hana Lee, která získala v kategorii Juniorky A první místo, Michaela Baštecká a Marie Bulíčková, které v téže kategorii získaly stříbro a bronz. Tato trojice se od 24. do 26. 11. zúčastní Mistrovství Evropy v Innsbrucku. Další zlatou medailistkou a účastnicí ME je kadetka Irena Lee. V nižších páskových kategoriích se mistryněmi ČR staly Klára Bulíčková a Radka Hájková, kadetka B a seniorka do 50 let B. Mezi ženami do 30 let A se na druhém místě umístila Ludmila Rosenbaumová. Naši závodníci byli úspěšní napříč všemi věkovými i páskovými kategoriemi.

I příští rok bude oddíl Taehan pořádat další Kolín Cup, a to 16. 11. 2024.